FAQ

Frequently Asked Questions

FAQ powstało aby udzielić odpowiedzi na często powtarzające się pytania.

1. Czy rozmawiasz po angielsku?
Tak, mówię dosyć płynnie z akcentem amerykańskim.

2.Na jakim sprzęcie pracujesz podczas ślubu?
Sprzęt nie tworzy, bez pomysłu nie ma fotografa, to rozwój fotografa ma znaczenie jaka będzie jego fotografia, sprzęt potrzebny jest do samego rzemiosła, a to od wizji lub pomysłu zależny jest efekt końcowy, reasumując – sprzęt jest dobry – wizja jest lepsza.

3.Czy posiadasz zezwolenie kurii na fotografowanie w obiektach sakralnych?
Tak

4.Do której godziny jesteś na weselu?
Przeważnie do 01:00, czyli do końca oczepin.

5.Czy retuszujesz wykonane zdjęcia?
Obróbka zdjęć jest głównie kolorystyczna, jeżeli „będzie taka potrzeba” to też wykonam dokładny retusz, jednakże wolałbym, aby ludzie się jednak na swoich fotografiach rozpoznali:)

6.Czy prowadzisz usługi wideofilmowania?
Nie, nie kręcę filmów, nie da się dwóch rzeczy dobrze robić, w tych sprawach polecam Adama – www.videomedia.com.pl i Rafała – www.ran-dv.pl

7.Kiedy odbywa się sesja plenerowa?
Jeżeli jest w tym samym dniu, zazwyczaj po pierwszym tańcu, ale lepiej jest wykonać sesję w innym dniu, mamy więcej czasu, nie denerwujemy się, nie ma stresu ani pośpiechu – co widać niestety na zdjęciach ( nie, ja się nie denerwuje:) To Wy:) )
No i możemy więcej pomysłów zrealizować, no i nie jesteśmy ograniczeni pogodą tylko wybieramy taką jaka nam pasuje, a często sesje w tym samym dniu to typowe odgrzewanie kotletów.

8.Czy wykonujesz zdjęcia tylko na terenie południowej Polski?
Sesje zdjęciowe wykonuję na terenie całej Polski, Austrii i Niemiec. Wszystko zależy od Was:) Ale przeważnie jest to województwo podkarpackie, małopolskie, śląskie, lubelskie i mazowieckie.

9.Ile otrzymujemy zdjęć ?
W zależności od pakietu:) Wykonuję zazwyczaj około 3000 ujęć (przyjmując około 2-4 duble ujęcia) z czego wybieram dla Was tylko unikalne fotografie, które są poddawane starannej obróbce, przeciętna oddawana ilość fotografii jest w granicach 200-350 – w zależności od długości pleneru i ilości atrakcji na weselu – na płytce są znajdują się zawsze 2 zestawy zdjęć, jedna w pełnej rozdzielczości w profilu sRGB (gotowe do druku) oraz druga przystosowana pod WEB (gotowe do wysyłania mailem, umieszczenia na portalach typu nasza-klasa, facebook, itd).

10.Co jeżeli sprzęt zawiedzie?
Elektronika to zawsze elektronika, więc zawsze pracuje na dwóch aparatach, 4 lampach i zabieram ze sobą 4 obiektywy:)

11. Ciemny, a może jasny kościół?
Ja wolę zdecydowanie ciemny:) W jasnych kościołach, fotografie wychodzą zazwyczaj oczywiste, a najlepszy klimat można uzyskać właśnie w ciemniejszych kościołach.

12. Jaką orkiestrę polecasz?
Ogółem zazwyczaj nie polecam orkiestr ponieważ, każdy ma inny gust, ale myślę że warto zaznajomić się z sekcją polecam.

S t r o n y   /   W p i s y
L i n k i   /   P o l e c a m